• Wyjazd klas 3a i Vb do Teatru Ateneum

25 stycznia byliśmy na przedstawieniu pt. "Ile żab waży księżyc". Przedstawienie bardzo nam sie podobało!

• Spotkanie z policjantami

👮🏼‍♂️❄️Spotkanie klas 1 z policjantami, którzy zorganizowali zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii ❄️👮🏼‍♂️

• Nasze Jasełka

Dzisiaj przedstawiliśmy jasełka w wykonaniu klas1a,2a i 3a

• BAL KARNAWAŁOWY klas młodszych

Bal dla klas 1-3 za nami! 🎉🎉🎉 Bawiliśmy się świetnie, towarzyszły nam bajkowe postaci, było dużo zabawy i tańców!

• Zabawa zimowa 1b

• Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Edi - Wyniki język angielski

Z przyjemnością informujemy  o sukcesach naszych uczniów, którzy wzięli udział w jesiennej sesji konkursu z języka angielskiego Panda.

Uczennica klasy 5a Magdalena Widyna oraz uczeń klasy 6a Jerzy Olszówka zdobyli Dyplom Laureata konkursu  oraz nagrodę książkową.

Uczniowie klasy 6a Daniel Ślusarek, Michał Kraśniewski  Stanisław Krynicki oraz uczennica klasy 7a Viktoria Kozlova zdobyli Dyplomy Wyróżnienia.

Gratulujemy!!!

• Będę czytać

"Będę czytać", to postanowienie noworoczne, które nie wymaga nakładów finansowych i wysiłku! Jeszcze z pomocą przybywa Wasza biblioteka szkolna, więc z pewnością dacie radę to postanowienie zrealizować ♥️ Szczegóły Bibliotecznego Wyzwania Czytelniczego czekają w Bibliotece 📚

• Warsztaty IVa

Klasa IVa, jako jedyna w Katowicach, wzięła udział w interdyscyplinarnych warsztatach integracyjnych, prowadzonych przez  pracowników Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.Kilkanaście godzin zajęć o charakterze warsztatów aktorskich, plastycznych i muzycznych zostało zwieńczone nagraniem teledysku do wspólnie zaśpiewanej piosenki "Świąteczne życzenia".Relacja z wydarzenia, wspieranego przez program "Spójnik" i realizowanego w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, dostępna jest na stronie teatru.

• ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2023

Zdrowych, radosnych Świąt oraz samych dobrych dni w 2024 roku!

Wasza Bibliotekarka życzy: Świąt Bożego Narodzenia pełnych radości i wytchnienia,a Nowego Roku pełnego zdrowia i powodzenia👍Niech książki wypełniają Wasze życie i są powodem niekończących się rozmów, wśród Rodziny i Przyjaciół🎁🎄

Klasowe spotkania-Wszyscy wszystkim ślą życzenia...Szczególnie mocno ściskamy Wychowawcę kochaną P. Asię ♥️

• IV a w Teatrze "Ateneum"

We wtorek klasa IVA była w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach na pełnym emocji i dziecięcych marzeń przedstawieniu "Babcia na jabłoni". Dziękujemy aktorom za wspaniały spektakl, a naszym babciom i dziadkom za to, że są.

• SPOTKANIE Z SEBASTIANEM GRZYWACZEM I JEGO PSEM

• JARMARK EUROPEJSKI

W ostatni przedświąteczny poniedziałek odbyła się naszej szkole, kolejna VI już edycja Świątecznego Jarmarku Europejskiego. Wszystkie klasy wykonały kartkę świąteczną z życzeniami w języku kraju, który wylosowała, a także plakat przybliżający obrzędy i obyczaje bożonarodzeniowe w krajach europejskich.  Uczniowie każdej z klas przygotowali tradycyjny świąteczny poczęstunek, związany z kulturą kulinarną reprezentowanego przez siebie kraju. Wszystko było przepyszne! Był nawet tradycyjny brytyjski Christmas pudding lepszy, niż ten który serwowany jest Boże Narodzenie w UK , włoska babka panettone oraz wspaniały grecki świąteczny chleb. Profitelores na stoisku Francji to było mistrzostwo świata! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego jarmarku.

Plakaty i kartki z życzeniami

• Wystawa bombek

🎄🎄W szkole, jak co roku, pojawiła się wystawa bombek choinkowych, które wykonali nasi uczniowie. Wszystkie są piękne i cieszą oko w hallu na 1 piętrze 🎄🎄

• Wycieczka klas Va ,Vb, VIa, VIIa do Krakowa

8 grudnia 2023 r. uczniowie klas 4-7 wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Uczniowie zwiedzali Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę na Wawelu, wspinali się stromymi schodami, aby zobaczyć Królewski Dzwon Zygmunta. Później był spacer po starym mieście w zimowej aurze i wizyta w Podziemiach Rynku Głównego w Krakowie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jarmark bożonarodzeniowy i oświetlone świątecznymi lampkami ulice Krakowa.

• Jarmark bożonarodzeniowy

• Warsztaty kulinarne- pierniczki, klasa 1a i 3a

• Mikołajkowe selfie

Chętnych do udziału, w zorganizowanym przez Bibliotekę "Mikołajkowym Selfie" było Ho Ho Ho. Akcja zostanie wpisana jako stałe wydarzenie w kalendarzu bibliotecznym☃️🎅