• 8 marca

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkie dziewczyny duże i małe do świętowania dnia 8 marca pod hasłem Dzień Super Kobiet- Możesz Być Kim chcesz. W tym dniu zachęcamy wszystkie dziewczyny do stworzenia wlasnych  stylizacji,  dzięki którym wyrażą swój styl, zainteresowania czy trendy. Można być swoją ukochaną bohaterką,  superbohaterką, postacią  z filmu, ksiażki, sportu czy nauki. Pani Basia Fuchs zaprasza również na Turniej Szachowy z okazji Dnia Kobiet oraz rozgrywki w siatkówkę dla klas 6 i 7. Mamy nadzieję, że każda dziewczyna w naszej szkole spędzi ten dzień tak jak chce, według własnego wyboru.

• 1 marca Dzień Przytulania Bibliotekarzy!

1 marca, to Dzień Przytulania Bibliotekarzy 🤩oraz... w naszej Szkolnej Bibliotece pierwszy dzień nowego wyzwania czytelniczego📚Zapraszam serdecznie i oczywiście ściskam 😚

• Turniej gier i zabaw

• Spotkanie klasy 1a ze stomatologiem

Uczniów klasy 1a odwiedziła stomatolog, p. Beata prywatnie babcia Natalki, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała jak należy dbać o higienę jamy ustnej.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.

• Warsztaty ekologiczne klas 1a i 3a w Centrum Edukacji Ekologicznej w Skoczowie- fotorelacja

• Rekolekcje wiekopostne 2024

"Od środy do piątku część uczniów naszej szkoły przeżywała rekolekcje prowadzone przez siostry ze Wspólnoty Karmel Ducha Świętego. Oto fotorelacja."

• Pasowanie na czytelnika

23.02.2024 Dzień Uroczystego Pasowania na Czytelnika Dzieci Klas Pierwszych 🎉📚Dnia dzisiejszego, uczniowie klasy IA i IB zostali oficjalnie przyjęci do wybornego grona Czytelników Biblioteki Szkolnej!🎉Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych chwil z książką!

👉Dziękuję Radzie Rodziców, za ufundowanie pamiątkowych zakładek i słodkiego upominku🍭❤️

• DBI 2024

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu nasi uczniowie (klas:1a,1b,3a,4a i 5a) wykonali plakaty oraz rozwiązywali test nt bezpieczeństwa w sieci. Natomiast klasa 3a  programowała za pomocą gry "Scottie Go!", uczniowie zdobywali kolejne moduły, pomagając  Scottiemu gdy jego pojazd w wyniku awarii spadł na ziemię. Dzieci musiały mu pomóc go naprawić, żeby mógł wrócić do domu..

• Walentynki

❤️❤️ 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się ponownie w rolę listonoszy i dostarczyli wszystkim adresatom walentynkowe listy ❤️❤️

• Biblove

BibLOVE💕Dziś udowodniliście, że Bibliotekę darzycie dużą sympatią 🥰Możliwości ku temu było sporo, m.in  przez wypożyczenie książek, wpisy na Bibliotecznej Walentynce,  selfie zakochani w książkach😍A to wszystko + słodkie lizaki i mój uśmiech z miłości do Was Czytelnicy ♥️

• Z Katowic do wielkiego świata

Prezentacja Przedstawicieli Muzeum Historii Katowic na temat muzyki a przede wszystkim naszego wspaniałego kompozytora, pianisty Wojciecha Kilara.

• Wyjazd klas 3a i Vb do Teatru Ateneum

25 stycznia byliśmy na przedstawieniu pt. "Ile żab waży księżyc". Przedstawienie bardzo nam sie podobało!

• Spotkanie z policjantami

👮🏼‍♂️❄️Spotkanie klas 1 z policjantami, którzy zorganizowali zajęcia dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii ❄️👮🏼‍♂️

• Nasze Jasełka

Dzisiaj przedstawiliśmy jasełka w wykonaniu klas1a,2a i 3a

• BAL KARNAWAŁOWY klas młodszych

Bal dla klas 1-3 za nami! 🎉🎉🎉 Bawiliśmy się świetnie, towarzyszły nam bajkowe postaci, było dużo zabawy i tańców!

• Zabawa zimowa 1b

• Ogólnopolskie Olimpiady Przedmiotowe Edi - Wyniki język angielski

Z przyjemnością informujemy  o sukcesach naszych uczniów, którzy wzięli udział w jesiennej sesji konkursu z języka angielskiego Panda.

Uczennica klasy 5a Magdalena Widyna oraz uczeń klasy 6a Jerzy Olszówka zdobyli Dyplom Laureata konkursu  oraz nagrodę książkową.

Uczniowie klasy 6a Daniel Ślusarek, Michał Kraśniewski  Stanisław Krynicki oraz uczennica klasy 7a Viktoria Kozlova zdobyli Dyplomy Wyróżnienia.

Gratulujemy!!!

• Będę czytać

"Będę czytać", to postanowienie noworoczne, które nie wymaga nakładów finansowych i wysiłku! Jeszcze z pomocą przybywa Wasza biblioteka szkolna, więc z pewnością dacie radę to postanowienie zrealizować ♥️ Szczegóły Bibliotecznego Wyzwania Czytelniczego czekają w Bibliotece 📚

• Warsztaty IVa

Klasa IVa, jako jedyna w Katowicach, wzięła udział w interdyscyplinarnych warsztatach integracyjnych, prowadzonych przez  pracowników Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.Kilkanaście godzin zajęć o charakterze warsztatów aktorskich, plastycznych i muzycznych zostało zwieńczone nagraniem teledysku do wspólnie zaśpiewanej piosenki "Świąteczne życzenia".Relacja z wydarzenia, wspieranego przez program "Spójnik" i realizowanego w ramach starań Katowic i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029, dostępna jest na stronie teatru.

strona:

ul. Medyków 27